avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ANAF - se poate plati o suma de 1500 lei esalonat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ANAF - se poate plati o suma de 1500 lei esalonat?

ANAF,
se poate plati o suma de 1500 lei esalonat,pentru ca nu ii am pe toti?suma este compusa din 1300 cass restul dobanzi si penalitati.Am fost acolo dar m-a repezit doamna si am uitat sa intreb
multumesc
Ultima modificare: Vineri, 8 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:10, 9 Martie 2024
Puteti plati cum aveti.
Eșalonarea se poate face de la 5000 lei în sus, in cazul societăților comerciale.
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Martie 2024
Iulian MANEA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Utilitatea cererii de esalonare la plata a datoriilor catre anaf kostik kostik am o firma care datora la ANAF in luna a XI -a din 2012 suma de 37901 lei din care 23485 lei debite si 14416 dobanzi + penalitati de intarziere. Firma este una ... (vezi toată discuția)
Reesalonarea datoriilor - calcul dobanda PAULA STOICA PAULA STOICA azi am incercat sa depun dosarul pt. reesalonarea datoriilor la stat. toate au mers \"ca pe roate \", pana in momentul cand mi se spune ca oricum nu voi scapa ... (vezi toată discuția)
demisie urmata de obligatii de plata accesorii ghnicolae92 ghnicolae92 Buna ziua! Sunt student al Academiei de Politie, anterior agent de politie in cadrul DGPMB. Am absolvit Scoala de Politie in iulie 2013, in august incetand ... (vezi toată discuția)