Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cate imputerniciri poate avea o persoana care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cate imputerniciri poate avea o persoana care administreaza 3 ...

Cate imputerniciri poate avea o persoana care administreaza 3 apartamente in contul unir proprietari, si toti, ii dau acestuia procura ca sa-i repeinte in AG.
Faza cu stersul cu pasta corectoare si scrierea "peste" - miroase a pute... Nu se face asa !
In fine, pe la noi, aceste imputerniciri se dau personal de catre persoana care da imputernicirea, o completeaza in fata presedintelui sau a cenzorului, se inregistreaza in registul de corespondenta al asociatiei. La fel de valabile sunt acele procuri de reprezentare date de catre un proprietar - prin notariat.
In AG, cenzorul verifica toate aceste imputerniciri, informeaza pe cei prezenti, numara voturile si tine cont de votul reprezentantului.