Forum Discuţii juridice Executare silită Insolvabilă
Discuție deschisă în Executare silită

Insolvabilă

Mi se a pus poprire 100 lei pe pensia minimă de invaliditate de către bancă și pt că astfel nu se plătea datoria + penalități in aceasta viață executorul m a declarat insolvabilă întrucât nu am nimic în proprietate.Apoi banca a plătit alt executor,dar situația este aceeași .Eu am aflat de la dl avocat Cuculis că se prescrie datoria in acest caz Este adevărat?
Eu aveam handicapul dinainte de împrumut și statul trebuia să subvenționeze dobânzile
Acum priviți și partea plină a paharului, și fiți mulțumită că aveți și indemnizație de handicap, care prin lege este scutită de la executare silită.

Veți fi executată silit doar pe pensia de boală.