avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Succesiunea dupa bunicul meu, care are ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Succesiunea dupa bunicul meu, care are urmasi, urmeaza ...

Buna ziua,
Succesiunea dupa bunicul meu, care are urmasi, urmeaza sa se deschida in curand ,
Si eu mi-am facut casa pe un teren dat de bunicul meu mie acum 15 ani. Terenul e inca pe numele bunicului meu.
Ce optiuni am ?
Va multumesc
Bună ziua.

Singurul demers pe care îl aveți la dispoziție este o acțiune în instanță. Vă recomand să vă angajați un avocat, în acest sens.

Cu stimă, av. Hulea Ionuț-Marius

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa in evidenta primăriei dar terenul curții nu este in evidenta Maria Valentina Maria Valentina Buna ziua! Am si eu o problemă. Bunica mea ar vrea sa-mi treaca pe numele meu casa cu terenul curții, însă există o problemă. Casa a fost cumpărată ... (vezi toată discuția)
Viitorul meu soț a divorțat acum 11 ani de fosta soție împreunã ... Marya Symona Marya Symona Viitorul meu soț a divorțat acum 11 ani de fosta soție împreunã au construit o casã, dar dupã divorț nu au fãcut partajul.. Ea a ramas 8 ani in casã ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,trebuie sa deschid succesiunea dupa bunicul meu si ... mariussuhan mariussuhan Buna ziua,trebuie sa deschid succesiunea dupa bunicul meu si as dori sa stiu cum se procedeaza:au fost 7 copii,3 dintre ei s-au casatorit inainte de ... (vezi toată discuția)