Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale sediu expirat!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

sediu expirat!

Ce e de facut?
Am primit o ordonata civila favorabila pe somatia de plata si mi-a trimis judecatoria o adresa cum ca s-a restituit comunicarea emisa debitoarei si avizul de confirmare cu mentiunea "unitate mutata"
Va rog sa-mi dati un sfat daca are cineva o idee; nu am mai intalnit o asemenea situatie.
~ Conținut șters la cerere ~
Daca la Registru apare acelasi sediu trebuie comunicat dispozitivul prin mica publicitate.
salutare.
Intai intra pe site-ul Oficiului Registrului, iar daca adresa societatii nu corespunde cu cea pe care o ai tu, fa o adresa de solicitare de informatii de la ORC, apoi iti faci precizarea la somatia de plata prin care soliciti citarea la noul sediu. Daca adresele corespund, anexezi informatiile furnizate de la ORC si soliciti citarea prin publicitate.
Trimite-mi numele societatii si judetul si te ajut eu pana maine.
popti trimite mesaj privat