avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Un autovehicul cumparat pe PFA, dupa vanzare in ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Un autovehicul cumparat pe PFA, dupa vanzare in acelasi an, mai adaug o data suma la balanta venituri?

Daca am cumparat o masina pe PFA in anul 2024 cu 9000 de lei, iar pana la finalul aceluiasi an o vand cu aceeasi suma.
Banii pe care ii obtin din vanzare, se mai adauga inca o data in balanta venituri pe anul in curs?
Ultima modificare: Miercuri, 13 Martie 2024
Psv250988, utilizator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:17, 14 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt un pfa pe norma de venit si detin un autoturism alex_mihai1124 alex_mihai1124 Buna ziua! Sunt un PFA pe norma de venit si detin un autoturism pe PFA. Autoturismul a fost luat prin credit auto in Oct 2020 iar in Oct 2023 se termina ... (vezi toată discuția)
Care sunt condițiile pentru a genera venit în ccc în 2024? ... JDobre JDobre Care sunt condițiile pentru a genera venit în CCC în 2024? Am înțeles ca de anul acesta venitul care poate fi generat în CCC este de 11960/an. 1 ... (vezi toată discuția)
Contributie cas la un pfa BogdanEnache BogdanEnache Buna ziua! Am o intrebare legata de plata CAS-ului. Daca avem de exemplu un PFA care are un venit estimat de 2.000 de lei pentru anul in curs, acesta nu a ... (vezi toată discuția)