Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Un autovehicul cumparat pe PFA, dupa vanzare in ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Un autovehicul cumparat pe PFA, dupa vanzare in acelasi an, mai adaug o data suma la balanta venituri?

Daca am cumparat o masina pe PFA in anul 2024 cu 9000 de lei, iar pana la finalul aceluiasi an o vand cu aceeasi suma.
Banii pe care ii obtin din vanzare, se mai adauga inca o data in balanta venituri pe anul in curs?
Psv250988, utilizator
Da.