Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua , am varsta de 59 ani, pensie invaliditate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua , am varsta de 59 ani, pensie invaliditate gr.3,31 ...

buna ziua , am varsta de 59 ani, pensie invaliditate gr.3,31 ani si 7 luni vechime si inca 7 ani si 5 luni program 4 ore( lucrez si in prezent cu contract legat si taxe la zi) conform legii in vigoare , aceats perioada se adauga ca si perioada de contributivitate acum cu noua lege se adauga ceva cand se varecalcula in septembrie ?
va multumesc
Pentru perioada in care ati cumulat pensia de invaliditate cu salariul nu primiti puncte de stabilitate.
Perioada lucrata in regim de 4 ore/luna va intra in calculul pensiei de limita de varsta.