Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfacere CIM din medical Dacă mi a venit decizia de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfacere CIM din medical Dacă mi a venit decizia de pensionare ...

Desfacere CIM din medical
Dacă mi a venit decizia de pensionare la angajator și ma aflu în concediu medical îmi poate desface în 5 zile cim conform codului muncii sau se așteaptă sa revin din medical?
Da, se inceteaza de drept c.i.m. in situatia comunicarii deciziei de pensionare.