avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfacere CIM din medical Dacă mi a venit decizia de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfacere CIM din medical Dacă mi a venit decizia de pensionare ...

Desfacere CIM din medical
Dacă mi a venit decizia de pensionare la angajator și ma aflu în concediu medical îmi poate desface în 5 zile cim conform codului muncii sau se așteaptă sa revin din medical?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:16, 16 Martie 2024
Da, se inceteaza de drept c.i.m. in situatia comunicarii deciziei de pensionare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariata pensionata anticipat buna ziua si la multi ani tuturor! ... Florescu Madalina Florescu Madalina Salariata pensionata anticipat Buna ziua si La multi ani tuturor! O salariata a informat angajatorul in luna decembrie, ca a primit decizia pentru ... (vezi toată discuția)
Desfacere cim pt pensionare cata8 cata8 Am si eu o problema: in data de 27.05.2015 am primit o decizie de pensionare pe caz de boala din data de 19.05.2015, iar respectivul salariat are si un ... (vezi toată discuția)
Incetare de drept a cim (art.56 lit. d) claudiabutisca claudiabutisca Am urmatoarea speta: Un angajat si-a depus cerere in vederea intocmirii dosarului de pensionare si incetarii cim cu data de 15.09.2008. Prin cerere solicita ... (vezi toată discuția)