Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrare in contabilitate comanda pe PJ
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrare in contabilitate comanda pe PJ

Buna ziua,
Am o comanda pe PJ din china, plata este prin transfer bancar, marfa mi-a ajuns acasa prin Cargus, pe awb apare ca a venit din Germania.
Precizez ca marfa mi-a ajuns fara nici un act, in momentul de fata am doar Invoicele de la chinez si nr de awb, cum pot proceda in aceasta situatie pentru a le putea baga in contabilitate?
george-neagu, moderator