avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... 56 ani,fost Gardian Public
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

56 ani,fost Gardian Public

Buna ziua.Am 56 de ani,bărbat și am lucrat 16 ani ca Gardian Public,apoi Polițist Comunitar.Pe durata a opt ani din 16 am purtat arma,pistol mitraliera apoi pistol Carpati.In toată perioada am.lucrat în ture de zi și de noapte și am avut mii de ore suplimentare și foarte multe situații grave în care puteam sa îmi pierd viata.Mai târziu am făcut AVC fiind în prezent pensionar pe caz de boală.La casa de pensii mi s-a spus de o doamna ce avea telefonul în mana non-stop și țigară ca nu am purtat arma niciodată și am lucrat în condiții normale.de.munca .În cartea mea de munca scrie mare Condiții deosebite de munca timp de opt ani din 16.Am din 1994 chiar și permisul de arma ,expirat bineînțeles.As dori sa știu în ce grupa de munca ma încadrez și când as putea ieși la pensie daca am o vechime de 29 de ani și 11 luni.Va mulțumesc frumos .
Cel mai recent răspuns: Petronel68 , utilizator 17:03, 26 Aprilie 2024
Vad ca nu știe nimeni răspunsul la problema mea.Am mai întrebat acu vreo 5 ani și am primit același răspuns.(???????) Rămâne probabil doar tribunalul sa rezolve.Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lesire pensie mitchel mitchel sunt nascut in 09-1966 -in perioada 28-10-1985--27-10-1987 stagiu militar(2 ani marina) -in perioada 1-03 1988--16-02 -1994 am lucrat in grupa a II de ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata nikoleta_steliana nikoleta_steliana Buna ziua! Sunt nascuta pe 05.12.1958 si am pana acu, 16 ani de munca. Ma pot pensiona anticipat? Multumesc frumos ptr raspuns. (vezi toată discuția)