avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Daca varsta de pensionare ptr femei este 63 de ani iar ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Daca varsta de pensionare ptr femei este 63 de ani iar eu ma ...

Daca varsta de pensionare ptr femei este 63 de ani iar eu ma pot pensiona mai devreme deoarece beneficiez de grupa I de munca, pot continua activitatea pana la limita de varsta si sa beneficiez si de pensie?
Cel mai recent răspuns: dan.sas , utilizator 12:47, 22 Martie 2024
Legea 360/2023 nu mai permite așa ceva.Se poate cumula pensia cu salariul,dar pe un alt contract de munca la un alt angajator.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere contract individual de munca pensionar 2024 Brindusa_C Brindusa_C Vă rog să-mi comunicați un punct de vedere față de următoarea situație, aplicabila intr-o societate cu capital privat: Conform noilor modificări ... (vezi toată discuția)
Legea 360/2023 art.46(2) intrat in vigoare la 01/01/2024 (2) ... Carp Mircea Carp Mircea Legea 360/2023 Art.46(2) intrat in vigoare la 01/01/2024 Persoanele asigurate în sistemul public de pensii care îndeplinesc condițiile de înscriere la ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie cu salariu angajat contractual institutie publica Dan_Oprea Dan_Oprea Buna ziua, am o intrebare legata de pensionarea unei femei ,angajat contractual - muncitor necalificat la o institutie publica, care a primit decizia de ... (vezi toată discuția)