Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Daca varsta de pensionare ptr femei este 63 de ani iar ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Daca varsta de pensionare ptr femei este 63 de ani iar eu ma ...

Daca varsta de pensionare ptr femei este 63 de ani iar eu ma pot pensiona mai devreme deoarece beneficiez de grupa I de munca, pot continua activitatea pana la limita de varsta si sa beneficiez si de pensie?
Legea 360/2023 nu mai permite așa ceva.Se poate cumula pensia cu salariul,dar pe un alt contract de munca la un alt angajator.
Multumesc