Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Prescriere datorii
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Prescriere datorii

Buna seara, am rugamintea sa imi spuneti daca niste datorii gen taxe si impozite pe proprietate se prescriu dupa 5 ani. Multumesc mult! Ganduri bune!
george-neagu, moderator
Buna ziua, in principiu da, daca nu a operat intreruperea prescriptiei.
multumesc mult, cine ar fi putut opera interuperea prescriptiei? statul prin alta lege sau cine?