Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. O intrebare, va rog. Sunt unic proprietar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. O intrebare, va rog. Sunt unic proprietar cu "acte ...

Buna ziua. O intrebare, va rog. Sunt unic proprietar cu "acte in regula" pe un imobil, teren + casa. As vrea ca si concubina cu care am un copil, sa detina o cota de 1/2. Care ar fi cea mai scurta si ieftina cale? Multumesc.
toate actele sunt la fel de scumpe, ii donati.
Ieftin nu exista, toate actele notariale sunt scumpe. Ii faceti act de donatie la notar, platiti cat vi se cere dar deloc ieftin, si astfel o faceti proprietara pe sotie.
sa nu va razganditi ca donatia nu poate fi revocata, decat daca va casatoriti cu ea si ii donati in timpul casatoriei.
gi-jane2, moderator
Stima!
Scuze, aici n-am priceput cu "razgandirea" si "casatoria". Multumesc.