Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociație de proprietari fara conducere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociație de proprietari fara conducere

Asoc de propr fara conducere.
Ce se întâmplă dacă după terminarea mandatelor și demisia tuturor din conducerea AP, nu mai vrea nimeni, dar absolut nimeni nici o funcție în conducerea AP??? Menționez că rămîne doar firma de administrație angajata și cenzorul.
Ce soluții există??? Cine semnează pt contul AP in banca? Nu putem sa obligam pe nimeni sa preia o funcție.
Mulțumesc.
gabriela constantinescu, utilizator
Legea 196/2018 a asociatiilor de proprietari nu are o solutie explicita de gestionare a unei astfel de situatii.
Exista doar interpretari ale legii, una, a unui avocat, o gasiti aici :
[ link extern ]