Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua! Pot face o procura online pentru un avocat ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua! Pot face o procura online pentru un avocat in scopul ...

Buna ziua!
Pot face o procura online pentru un avocat in scopul de a ma reprezenta pentru a reinoi buletinul mamei mele? (Apartamentul este pe numele meu iar eu nu ma aflu in tara)
Declarația de luare în spațiu, atunci când proprietarul imobilului nu se află în țară, se poate da doar la reprezentanții misiunilor diplomatice ale României din statul în care se află acesta.
Declarația va trebui prezentată de solicitant în original, împreună cu actele ce fac dovada titularului dreptului de proprietate asupra imobilului ori un extras de carte funciară de dată recentă, de asemenea în original.