Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua. M-as putea căsători cu un refugiat din ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua. M-as putea căsători cu un refugiat din Maroc in ...

Bună ziua. Mas putea căsători cu un refugiat din maroc in Italia chiar dacă el nu are documente decât o copie la certificat de naștere și o copie după vechiul pașaport?
Sa nu faci greșeala asta sa te căsătorești cu un refugiat din Maroc, am o prietena s-a căsătorit la fel cu un refugiat din Maroc ,s-a comportat exemplar cu ea până au ieșit actele , ei se căsătoresc doar pt acte, când le ies actele te lasă cu ochii în soare, crede-mă.. prietena asta a mea la 3 zile după ce le-au ieșit actele, actele respective ies in termen de 5 ani a fost părăsita.. norocul ei că nu mai putea avea copii, acum îi cere divorțul. Ea a plecat din Romania special pt el în Italia, acolo sunt multe femei românce ,este o întreagă comunitate de marocani cu românce și toate au fost lăsate după ce le-au ieșit actele refugiaților chiar daca unele dintre ele au și copii cu ei, și chiar nu exagerez cu nimic, ea la rândul ei a fost avertizată dar nu a crezut, a crezut orbește in el că o iubește, dar nu.. vreau sa nu treci și tu prin câte au trecut atâtea femei, la 3 zile a plecat în Maroc la familia. Daca vrei îți pot face legătura cu prietena mea, o să-ți spună mai multe legat de ei
Cred ca puteți sa găsiți și alte variante mai bune..Astfel de relatii/,căsătorii pot pune mari probleme pe parcurs dacă aveți copii,vreți sa divorțați, va mutați acolo etcetc.
Eu stau în Italia,așa este se căsătoresc numai pentru acte .