Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Va rog din suflet sa mă ajutați cu o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Va rog din suflet sa mă ajutați cu o nformatie. ...

Buna ziua. Va rog din suflet sa mă ajutați cu o nformatie. Tatăl meu decedat în 2019 a deținut acțiuni la Fondul Proprietatea. Succesiunea s-au făcut în martie 2024 pentru doi moștenitori legali care au primit certificat de moștenitor. Întrebare: miște istorii au dreptul la dividende pe ultimii 3 ani, adică pentru anii 2023, 2022,2021? Mulțumesc anticipat.
Dacă au moștenit și acțiunile la Fondul Proprietatea, răspunsul este da.