Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Verificare stare permis de conducere...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Verificare stare permis de conducere...

Va rog sa-mi spuneti daca exista o cale oficiala prin care un angajator poate afla daca un angajat are permisul de conducere suspendat. Suspectez ca foloseste acest motiv pentru a nu veni la servici. La cererea mea de a-mi arta procesul verbal, mi-a spus ca de nervi l-a distrus
Avand in vedere calitatea dvs. de angajator al respectivului, precum si faptul ca serviciul lui depinde si de permis, puteti solicita politiei sa va comunice daca are sau nu permisul suspendat.
Multumesc si eu consider ca am acest drept! Problema este ca nu stiu unde sa ma adresez! Am sunat la politie, am spus ce pb am si am fost tranfserat in 3 randuri la departamente diferite, pana cand nu a mai raspuns nimeni la telefon