Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... citat prin telefon
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

citat prin telefon

buna ziua. astazi am fost sunat pe telefonul mobil de un domn de la politia economica si mi-a spus ca sunt citat pe aceasta cale si ca trebuie sa ma prezint la politie peste 2 zile. deasemenea a spus ca am calitatea de suspect intr-un caz. eu pana acum nu am avut nici o problema ... ce ar trebui sa fac? ar trebui sa merg insotit de un avocat?
Daca sunteti suspect inseamna ca sunteti acuzat si acuzatii este bine sa aiba avocat ca sa se apere si sa fie aparati.
tot la telefpn mii-a spus ca e o chestie de 20 min ...o fi asa? ce se poate intampla? fiind de la politia economica poate avea legatura cu un control de la anaf la firma care inca nu e finalizat?
Daca sunteti citat in calitate de suspect, o sa va aduca la cunostinta acuzatia si o sa va comunice drepturile si obligatiile. In principiu, aveti dreptul sa nu dati nicio declaratie si sa va angajati avocat daca situatia va depaseste.