Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua ! Am nascut recent in februarie, copilul a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua ! Am nascut recent in februarie, copilul a fost recunoscut ...

Bună ziua ! Am nascut recent in februarie , copilul a fost recunoscut de tata , dar noi nu ne mai intelegem și nu suntem casatoriti , iar acesta ma ameninta ca vine si mi l ia , el fiind plecat din tara . Pot obține custodie exclusiva în cazul în care eu nu sunt mama denaturata, am condiții și ajutor ? El nu se poate angaja în tara , pentru ca are datorii mari la banca, de când nu era cu mine , nu are o locuință a sa si cea de la părinți este o situație precara . El vorbește urat , am conversații când recunoaște ca m a înșelat, când ma înjură, imi jignește familia și pe mine . Ma ajuta cu ceva? Părinții mei au fost martori la mulți certuri , unele destul de urate . Ar putea fi martori ? Mai am o prietena care știe toată situația mea. Noi suntem împreună de 1 an și eu mai am un copil de 8 ani din alta relație. Nu este un exemplu pozitiv pentru copii mei..el vindea droguri și nu am cum sa dovedesc si m a mintit în privința lui , am aflat recent.. M a înșelat în decembrie și am aflat în ianuarie. Am trecut peste toate pentru copii , dar nu se mai poate .. Ce ar trebui sa fac ?
Trebuie sa va adresați instantei de judecata cu o cerere prin care sa solicitati ca domiciliul copilului sa fie stabilit la dvs si sa exercitati singura autoritatea parinteasca exclusiva asupra acestuia.
Aveti toate șansele având în vedere istoricul social al tatălui.
Contactați un avocat sa discutați în detaliu și sa va sprijine în acest demers.