avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silită persoana juridica > persoana fizica
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silită persoana juridica > persoana fizica

Bună ziua,

În contextul unei popriri executate pe societatea al cărei sunt administrator și asociat unic, există posibilitatea ca acest eveniment să-mi afecteze scoringul de credit de persoana fizică?

În alte cuvinte, se poate transfera o poprire/executare de pe persoana juridică pe persoana fizică?

Vă mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Executare silită. Aysekiydic05 Aysekiydic05 Bine ziua! Daca am un credit ca persoana fizica la o societate non bancara(credius), si in acelasi timp sunt si persoana juridică, avand un srl, si in ... (vezi toată discuția)
Popriri ca persoana fizica Jullian345 Jullian345 Buna ziua, Puteti confirma daca si conform legii in vigoare, daca am popriri ca persoana fizica, insa mi-am deschis o societate si am si calitatea de ... (vezi toată discuția)
Poprire pf. vs. poprire pj joker75 joker75 Buna ziua! As vrea sa stiu daca o poprire pusa unei persoane fizice(retinere salariala in urma unei hotarari judecatoresti) ar afecta aceea persoana fizica in ... (vezi toată discuția)