Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestare raspuns din partea Garzii de Mediu?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestare raspuns din partea Garzii de Mediu?

În raza reședinței mele se află un centru de reciclare fiare vechi. In timpul weekendului și pe timp de noapte in timpul saptamanii sunt emanate noxe cu orele. Am sesizat Garda de Mediu din partea careia am primit un raspuns superficial si total lipsit de interes, precum că centrul se incălzește prin arderea lemnelor intr-un butoi ( in aer liber ce incalnzeste???).
Cum pot contesta raspunsul sesizarii mele?
Raspunsul la petitii nu poate fi contestat..peteti trimite o noua sesizare dar la organul ierhic superior.
[ link extern ]