Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Buna ziua am o intrebare in legatura cu taxa de ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Buna ziua am o intrebare in legatura cu taxa de habitat .Locuiesc ...

Buna ziua am o intrebare in legatura cu taxa de habitat .Locuiesc in Moreni Dambovita si mi se încasează 32 lei,cand am întrebat mi-a spus că se ia pe nr de persoane din locuinta,eu locuind singura,mi-a dat o cerere ca completez pt scutire sa revina la 18 lei ,a zis ca se face in fiecare an aceasta cerere eu nestiind de ea.Eu atatia ani am plătit 32 lei.Ce pot face pt banii din urmă.Este legal cea ce face primaria
Scutirea se face pe baza de cerere depusa la Primaria Municipiului Moreni....Cererile sunt valabile un an de la data intocmirii, putand fi prelungite dupa expirarea perioadei daca nu s-au modificat conditiile, pe baza altei cereri.