Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Salut, întâmpin o situație. Aveam o mașină care ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Salut, întâmpin o situație. Aveam o mașină care era parcata ...

Salut, întâmpin o situație. Aveam o mașină care era parcata pe spațiu public însă nu avea asigurare RCA făcută și a fost lovita de către alta mașina, cine ar trebui sa plătească reparația mașinii în cauza?
Chiar daca nu detineti o polita rca valabila, masina dv va fi reparata in baza politei rca a soferului vinovat,.Din pacate nu puteti incheia constatarea amiabila, aveti nevoie de PV emis de politia rutiera, biroul tamponari