Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare creante (credit de consum)
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare creante (credit de consum)

pisicul negru, utilizator
:offtopic: Buna ziua user pisicul negr...
Va rog sa va editati mesajul si sa stergeti denumirile persoanelor juridice implicate in problema dvs.In acest forum se discuta ideea si nu persoana.
Va invit sa cititi:
www.avocatnet.ro/content/tag...
Multumesc pentru intelegere si colaborare.
Daca cele prezentate corespund realitatii creanta s-a prescris. Nu semnati nu recunoasteti, nu platiti si daca va vor cere executarea atunci faceti contestatie la ecxecutare si pe cale de exceptie invocati prescriptia.
Sigur ca pe fondul dreptului, exista temeiu legal, probabil ca intre cele doua entintati a fost incheiat un contract de cesiune de creanta prin care societatea de recuperari se subroga in drepturile bancii.