Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contul 267
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contul 267

buna ziua!
la inceputul anului am platit o garantie pt mediu (267=5121). este corect daca la sf lui decembrie fac 663=267, fara sa mai constitui provizion ? multumesc
dar de ce vreti s-o treceti pe cheltuieli? stiti sigur ca nu se mai recupereaza?
da,sigur nu se mai recupereaza, banii au fost folositi pt refacerea mediului.