Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Eu si concubinul meu am cumparat o casa pentru care am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Eu si concubinul meu am cumparat o casa pentru care am muncit amandoi ...

Buna seara vin si eu cu o mare rugaminte ce pot face in urmatorul caz: eu si concubinul meu am cumparat o casa pentru care am muncit amandoi insa cand a cumparato eu eram in spital si nu am putut iesii. Noi ne.am despartit el a olecat in afara are o alta relatie si eu am ramas in casa cu cei 2 copii ai nostri. I.am cerut sa vina sa imi dea dreptul meu la casa si imi spune ca nu am nici.unul. cum pot face sa obtain ceva??
Buna ziua, in conditiile descrise aveti posibilitatea de a cere in instanta constatarea calitatii dvs de coproprietar sau puteti cere un drept de creanta aferent sumelor cu care ati contribuit la achizitia casei si la intretinerea acesteia, cu conditia sa le dovediti si sa nu fie prescris dreptul dvs de a le cere in justitie.
Madalina Pascu, Avocat