Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, ce trebuie sa știu despre judecata în ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, ce trebuie sa știu despre judecata în fata primei ...

Bună ziua, ce trebuie sa știu despre judecata în fata primei instante?
În funcție de natura interesului angajați av pt proces,consultati un avocat,puneți burta pe procedura civila dacă sunteți student.etcetc..
Nimic.
Nimic nu trebuie. Totul este alegere.
Dacă doriți să învățați procedură civilă, vă putem recomanda ceva cărți. Cu precizarea că un tratat respectabil de procedură civilă este așa de "subțirel" încât v-ar crea o problemă dacă l-ați scăpa peste degetele de la picioare.
romascanu, moderator