avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 119 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Va plăti 3% imp pe venit sau 1 %?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Va plăti 3% imp pe venit sau 1 %?

Soțul are o micro cu ca sub 60000 EUR și soția are și ea o micro tot sub 60000 EUR. Au același cod caen de activitate. Fiecare fiecare firma are un acționar unic. Va plăti 3% imp pe venit sau 1 %? Mulțumesc! Ambele firme depășesc 60000 EUR la 31.12.2023.
Ultima modificare: Vineri, 12 Aprilie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 00:54, 13 Aprilie 2024
ce cod CAEN au firmele ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Forma de organizare optima pentru servicii de internet marketing raduma raduma Poate ma puteti ajuta si pe mine: Vreau sa imi deschid un IMM sau SRL. Prestez servicii de internet marketing, am cheltuieli aproape 0 si am deja un PFA deci ... (vezi toată discuția)
Pastrarea regimului microintreprinterilor Lili Tomescu Lili Tomescu Buna ziua, Referitor la pastrarea regimului microintreprinterilor. O microintreprindere A are ca actionar unic (SOTIA) detinere directa 100% O ... (vezi toată discuția)
Ambele trec la profit? ramona.ana ramona.ana Buna dimineata! Caz 1. Singura micro, asociati sot-sotie (50%-50%), administrator sot, venituri < 500.000 eur. Ramane la impozit micro? Caz 2. Doua ... (vezi toată discuția)