Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Va plăti 3% imp pe venit sau 1 %?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Va plăti 3% imp pe venit sau 1 %?

Soțul are o micro cu ca sub 60000 EUR și soția are și ea o micro tot sub 60000 EUR. Au același cod caen de activitate. Fiecare fiecare firma are un acționar unic. Va plăti 3% imp pe venit sau 1 %? Mulțumesc! Ambele firme depășesc 60000 EUR la 31.12.2023.
george-neagu, moderator
ce cod CAEN au firmele ?