Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... De unde pot sa aflu cate zile de concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

De unde pot sa aflu cate zile de concediu medical-indemnizatie ...

De unde pot sa aflu cate zile de concediu medical-indemnizatie incapacitate de munca, boala obisnuita am avut inainte de 01.04.2001 ?
Cine credeti ca are o astfel de evidenta dupa 23 de ani ?
ITM ul? Ma gândeam ca dacă exista o evidenta a salariilor brute a sporurilor etc care s-ar adaugă din septembrie la calculul pensiei, ar trebui sa existe și evidenta concediilor medicale. Ma interesează câte zile, luni am de concediu medical căci am înțeles ca nu s -au reținut cotizațiile pentru pensie în ace perioada și deci este perioada necontributiva, ca să știu cât sa scad din stagiul complet contributiv pe legea noua.
Nu mai fugiti repede la ITM, daca nu stiti competenta acestei institutii , chiar daca este de multi blamata ITM-ul nu a avut/nu are o astfel de evidenta , a zilelor de concedii medicale.
ITM-ul nu este si nici nu a fost creator de arhive pentru alte entitati , decat pentru salariatii proprii .

====
Nu mai reveniti cu problema stagiului necontributiv(somaj, concedii medicale , astfel vom fi nevoiti sa luam toate măsurile prevazute de Regulamentul de postare in forum.
Cornel Vasile, Consilier juridic