Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Am următoarea întrebare: am o casă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Am următoarea întrebare: am o casă împreună ...

Bună ziua,

Am următoarea întrebare: am o casă împreună cu soțul meu și aș dori să îi vând partea mea lui. Este posibil așa ceva ?
Nu, dar puteți sa încheiați un act de partaj în timpul căsătoriei, prin care ii lăsați soțului partea dvs și în schimb, primiți de la el o sulta.