avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 173 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Am următoarea întrebare: am o casă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Am următoarea întrebare: am o casă împreună ...

Bună ziua,

Am următoarea întrebare: am o casă împreună cu soțul meu și aș dori să îi vând partea mea lui. Este posibil așa ceva ?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 19:11, 20 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, dar puteți sa încheiați un act de partaj în timpul căsătoriei, prin care ii lăsați soțului partea dvs și în schimb, primiți de la el o sulta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntarea la drepturile asupra bunurilor comune simulink simulink Buna ziua! Sunt casatorita din 2016 si am 3 copii. Impreuna cu sotul am inceput construirea unei case acum 2 ani. Locuim cu totii in aceasta. Sotul imi cere ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! va rog frumos sa ma îndrumați cu privire la ce avem ... alinagal27@yahoo.com alinagal27@yahoo.com Buna ziua! Va rog frumos sa ma îndrumați cu privire la ce avem de făcut in următoarea situație: sunt căsătorită in regimul comunității legale de ... (vezi toată discuția)
Un raspuns privind partajul dodorel62 dodorel62 Eu am fost casatorit si in urma casatoriei a rezultat un baiat care acum are 19 ani,iar el sta in prezent cu fosta sotie la apartamentul pe care ea il avea ... (vezi toată discuția)