Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua. Tatăl meu a murit în martie a făcut ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua. Tatăl meu a murit în martie a făcut infarct miocardic ...

Bună ziua. Tatăl meu a murit în martie a făcut infarct miocardic . avea asigurare de viață și acuma asiguratorul refuza sa plătească. Tot investighează și spune că a fost cu suspect de boală la inima deși el nu avea probleme cardiace. Ce putem face?
Puteți consulta un avocat care sa înceapă o corespondenta cu asigurătorul,poate sesiza ASF ul.privind situația,puteți demara un proces în instanta.Trebuiesc pregătite acte medicale pt a afla istoricul medical al tatălui dvs etc
Problema este ca istoricul medical trebuie sa dovedeasca prin acte ca nu avea probleme medicale la data incheierii asigurarii.