Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acum 7 ani am divorțat, mi-am făcut ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acum 7 ani am divorțat, mi-am făcut ...

Buna ziua am o întrebare , acum 7 ani am divorțat , mi-am făcut buletin nou , mi-am schimbat numele adresa etc , au trecut ani de valabilitate și expira in 3 luni și am fost sa depun cerere pentru a mi-l reînoi dar mi se cere din nou hotărârea de divorț . Întrebarea mea este de ce având in vedere ca am deja numele de fata de 7 ani și alta adresa . Mulțumesc
Daniela123a, utilizator
De fiecare data, la schimbarea buletinului veti merge cu hotararea impreuna cu restul actelor, pt ca sunteți divorțată și probați asta cu hotararea de divort.