Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cercetarea penala in cazul sefului IGPR
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cercetarea penala in cazul sefului IGPR

Cercetarea penala pentru infractiuni de CORUPTIE in cazul sefului IGPR o face DNA??? ce pot face daca am depus la DNA o PLANGERE PENALA dar dupa 10 zile am primit e-mail de la PCA Bucuresti ca plangerea penala a ajuns la acestia, precizez ca DNA-ul mi-a raspuns initial ca plangerea mea penala ramane la DNA, dupa care foarte ciudat a fost redirectionata dar fara sa fiu anuntat de catre DNA, eu consider un ABUZ din partea DNA din dorinta de a il proteja pe seful IGPR, si doresc sa stiu ce pot face in acest caz
Multumesc.
Bună dimineața! Este posibil sa fi reclamat mai multe fapte. DNA a pastrat în cercetare faptele de competența lor și a declinat faptele de competența altor organe. Puteți vedea la dosar ordonanța de declinarea.