Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua daca socrul meu are probleme psihice mentale ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua daca socrul meu are probleme psihice mentale poate ...

Buna ziua daca socrul meu are probleme psihice mentale poate dona un teren cu casa cumnatului meu
Contează daca are discernament sau nu, ca probleme psihice au mulți.
Sigur ca poate face ce vrea cu proprietatile lui, daca are discernamant si judeca ce face.
Bolnavii psihic au drepturi egale ca toti oamenii.

Notarul il va interoga prin intrebari, si daca va avea suspiciuni ............., il va trimite la IML pentru expertiza.
Dapix, utilizator