avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua daca socrul meu are probleme psihice mentale ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua daca socrul meu are probleme psihice mentale poate ...

Buna ziua daca socrul meu are probleme psihice mentale poate dona un teren cu casa cumnatului meu
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 00:29, 27 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Contează daca are discernament sau nu, ca probleme psihice au mulți.
Sigur ca poate face ce vrea cu proprietatile lui, daca are discernamant si judeca ce face.
Bolnavii psihic au drepturi egale ca toti oamenii.

Notarul il va interoga prin intrebari, si daca va avea suspiciuni ............., il va trimite la IML pentru expertiza.
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Aprilie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act de intretinere maria26 maria26 Buna seara! Bunica sotului meu are 91 de ani si este bolnava, nu mai este prea lucida si vrea sa ne lase averea ei mie si sotului (nepotul ei). Soacra are ... (vezi toată discuția)
Unde se poate incheia actul de vinzare cumparare flipisor flipisor Am si eu o problema si cer ajutorul. Am gasit sa cumpar un teren la munte. Proprietara terenului este o batrina de 83 de ani, luată in grija de unica ei ... (vezi toată discuția)
Bună seara! am 65 de ani,nu am avut probleme psihice. vreau ... adrian1@1 adrian1@1 Bună seara! Am 65 de ani,nu am avut probleme psihice. Vreau să vând o proprietate și notarul îmi cere pe lângă ... (vezi toată discuția)