avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna ziua,imi puteti spune articolul de lege care ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna ziua,imi puteti spune articolul de lege care prevede ca ...

Buna ziua,imi puteti spune articolul de legecare prevede ca un contabil sa nu poata avea o firma cu acelasi obiect de activitate ca al clientului si nu ii poate lua angajatii? Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Aprilie 2024
Veronica1988, utilizator

Alte discuții în legătură

Angajat la stat si asociat/administrator s.r.l. IB IB Permite legislatia ca un asociat sau/si administrator de S.R.L. sa fie angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata la o firma de stat? Sunt firme ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea contabila a cheltuelilor cu unitatile protejate autorizate din fondul de handicap topmasaj topmasaj Buna ziua! Legea 448/2006 republicata, la art 78 prevede ca: (2) Autorităţile şi instituţiile publice, persoanele juridice, publice sau private, care au ... (vezi toată discuția)
Contractul de ucenicie Laurys Laurys O societate comerciala poate angaja cu contract de ucenicie un salariat care sa desfasoare o activitate care nu se ragaseste in obiectul de activitate al ... (vezi toată discuția)