avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Am un angajat part time fiind pensionat caz ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Am un angajat part time fiind pensionat caz invaliditate. ...

Buna ziua!
Am un angajat part time fiind pensionat caz invaliditate. Este angajat din 28.12.2023. S a imbolnavit zilele trecute si este in concediu medical. Ne avand ultimele 6 luni lucrate, ci doar ultimele 4 luni, concediul medical este viabil? Trebuie platit de firma? Conteaza daca este pensionat medical?
Cum trebuie procedat legal cu acesta?
Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: lumifatu , utilizator 15:32, 29 Aprilie 2024
Daca mi ar putea răspunde cineva care cunoaște legislația în vigoare, va rog mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical bycatza bycatza Buna ziua, Am un salariat angajat din 2009 care incepand din 12.02.2010 este in concediu medical neintrerupt avand cod de boala 14(neoplazie).Casa de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical sau concediu de risc maternal? Blumella Blumella Buna ziua! sunt angajata de 5 ani full time nedeterminata, insa firma la care lucrez urmareste sa imi desfiinteze postul.Fiind insarcinata in luna a treia ... (vezi toată discuția)
Perioada maxima de concediu de boala elidiab elidiab Va rog sa imi puneti care este perioada maxima de concediu de boala pe care o poate lua/primi un angajat? Depinde de domeniu? Pe mine de la inspectorat m-au ... (vezi toată discuția)