Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Am un angajat part time fiind pensionat caz ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Am un angajat part time fiind pensionat caz invaliditate. ...

Buna ziua!
Am un angajat part time fiind pensionat caz invaliditate. Este angajat din 28.12.2023. S a imbolnavit zilele trecute si este in concediu medical. Ne avand ultimele 6 luni lucrate, ci doar ultimele 4 luni, concediul medical este viabil? Trebuie platit de firma? Conteaza daca este pensionat medical?
Cum trebuie procedat legal cu acesta?
Multumesc mult!
Daca mi ar putea răspunde cineva care cunoaște legislația în vigoare, va rog mult!