Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara! Avem o salariata care a nascut la data de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara! Avem o salariata care a nascut la data de 10.03.2024.Salariata ...

Buna seara!
Avem o salariata care a nascut la data de 10.03.2024.Salariata nu a stiut ca este gravida(lipsa semne si nedispensarizata) astfel ca nu a beneficiat de concediu prenatal.Totodata nu a beneficiat nici de concediu postnatal.(????)
Avand in vedere aspectele de mai sus va rog sa imi spuneti ce operatii trebuie facute in revisal si transmise catre inspectia muncii ,respectiv care sunt termenele de depunere.Mentionez ca salariata intentioneaza sa intre in concediu de crestere copil.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Se va transmite suspendarea c.i.m. pentru acordarea CCC.

Datele se transmit cel târziu în ziua anterioară datei suspendării.