avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ! Vreau să știu ,vă rog, cum se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ! Vreau să știu ,vă rog, cum se calculează salariul ...

Bună ziua !
Vreau să știu ,vă rog, cum se calculează salariul . Cu tot cu spor weekend 5% și sărbători legale , acolo unde este cazul .
Câteva exemple m-ar ajuta mult .

Pentru un salariu brut de 6300 lei .
Cel mai recent răspuns: Ramona95! , utilizator 16:40, 2 Mai 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este asa de usor ..fara a sti numarul de ore lucrate in week-end , numarul de ore lucrate intr-o zi de sarbatoare legala, plus luna in care doriti calculul.
M-ar interesa pe luna Aprilie :)
Ore lucrătoare 136 ( 5 zile de co)
Ore weekend 24

Și pe luna în curs , mai :
Ore lucrătoare 160
Ore weekend 28
Ore zile legale 8 (plătite dublu)

Multumesc !
Sporul de week-end cat il aveti ?
25% spor de weekend

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,recent am semnat un contract de munca cu baza 3000 ... Justme1701 Justme1701 Buna ziua,recent am semnat un contract de munca cu baza 3000 net,cu norma 8/40 saptamana dar cu program in ture 12/24-12/48,intrebarea mea este:De ce intr o ... (vezi toată discuția)
Plata ore suplimentare, weekend, sarbatori legale buna ziua, ... cristinast cristinast plata ore suplimentare, weekend, sarbatori legale buna ziua, in luna noiembrie , care are 160 de ore lucratoare, un salariat a lucrat in total 180 de ore, ... (vezi toată discuția)
Zilele plătite dublu in weekend. Raluca_Chindea Raluca_Chindea Lucrez in domeniul privat. Ziua de 4 Iunie, sărbătoare legală, a căzut intr-o zi de duminica. Eu am lucrat in acea zi program normal. Întrebarea mea este: ... (vezi toată discuția)