Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua ! Vreau să știu ,vă rog, cum se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua ! Vreau să știu ,vă rog, cum se calculează salariul ...

Bună ziua !
Vreau să știu ,vă rog, cum se calculează salariul . Cu tot cu spor weekend 5% și sărbători legale , acolo unde este cazul .
Câteva exemple m-ar ajuta mult .

Pentru un salariu brut de 6300 lei .
Nu este asa de usor ..fara a sti numarul de ore lucrate in week-end , numarul de ore lucrate intr-o zi de sarbatoare legala, plus luna in care doriti calculul.
M-ar interesa pe luna Aprilie :)
Ore lucrătoare 136 ( 5 zile de co)
Ore weekend 24

Și pe luna în curs , mai :
Ore lucrătoare 160
Ore weekend 28
Ore zile legale 8 (plătite dublu)

Multumesc !
Sporul de week-end cat il aveti ?
25% spor de weekend