avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua,drept de proprietar, dak in cartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua,drept de proprietar, dak in cartea imobilului sunt trecuți toți locuitori ...

Bună ziua, dak in cartea imobilului sunt trecuți toți locuitori acelui imobil , dar unul dintre ei are multe bănci neachitate ,, menționez bani împrumutați nu ia investit în imobil, nu este proprietar, băncile au dreptul să își revendice drepturile, licitând acel imobil?
Cel mai recent răspuns: Garoafa , utilizator 11:56, 7 Mai 2024
Nimeni, dar absolut nimeni din cei care sunt primiți în spațiul unui imobil, n-au nici o treabă cu proprietatea și dreptul la proprietate.
Toți sunt doar primiți în acel spațiu, nu sunt proprietari.
Ultima modificare: Luni, 6 Mai 2024
Dapix, utilizator

Mulțumesc, mult ptr informație.
Dapix a scris:

Nimeni, dar absolut nimeni din cei care sunt primiți în spațiul unui imobil, n-au nici o treabă cu proprietatea și dreptul la proprietate.
Toți sunt doar primiți în acel spațiu, nu sunt proprietari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz in serviciu sitronad sitronad locuiesc intr-un bloc care nu are constituita as.de proprietari. Adiacent blocului au fost construite niste magazii pentru uzul propietarilor. Acestea au fost ... (vezi toată discuția)
Ap. cumparat pe legea 112 andreeaene andreeaene buna ziua, detin un ap. construit in 1970 cumparat cu legea 112. am un cumparator care doreste sa-l cumpere prin programul prima casa. am depus toate actele ... (vezi toată discuția)
Despagubiri in cazul nationalizarilor stefania78 stefania78 buna seara am o intrebare: stau intr-o casa nationalizata care a fost retrocedata proprietara a fost o persoana de origine germana care a plecat din Romania ... (vezi toată discuția)