Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua,drept de proprietar, dak in cartea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua,drept de proprietar, dak in cartea imobilului sunt trecuți toți locuitori ...

Bună ziua, dak in cartea imobilului sunt trecuți toți locuitori acelui imobil , dar unul dintre ei are multe bănci neachitate ,, menționez bani împrumutați nu ia investit în imobil, nu este proprietar, băncile au dreptul să își revendice drepturile, licitând acel imobil?
Nimeni, dar absolut nimeni din cei care sunt primiți în spațiul unui imobil, n-au nici o treabă cu proprietatea și dreptul la proprietate.
Toți sunt doar primiți în acel spațiu, nu sunt proprietari.
Dapix, utilizator

Mulțumesc, mult ptr informație.
Dapix a scris:

Nimeni, dar absolut nimeni din cei care sunt primiți în spațiul unui imobil, n-au nici o treabă cu proprietatea și dreptul la proprietate.
Toți sunt doar primiți în acel spațiu, nu sunt proprietari.