Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenesc un teren de 30 de ani plătesc impozit l am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenesc un teren de 30 de ani plătesc impozit l am lucrat ...

Moștenescu un teren de 30 de ani plătesc impozit l am lucrat așa Acum a venit o rudă și a spus că nu este tot terenul al meu și că am luat un metru și jumătate din terenul lui Ce pot să fac mulțumesc
Acte aveți? Cadastru? Întabulare? Suprafața și vecinătățile sunt cele din actele de proprietate.
Avem acte nu avem cadastru Deci avem un teren de 1800 m în care este inclusă și o casă de locuit o casă bătrânească Da vecinii avem trecuți Da Deci de 30 de ani noi știm locul așa înțelegeți Și acum se trezesc deci practic o rudă de a soțului un vecin că ne am băgat peste el 1 m și jumătate asta nu știm ce să facem Vă mulțumesc frumos