Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua , sunt pensionar invaliditate gr 3, cu drept ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua , sunt pensionar invaliditate gr 3, cu drept de munca ...

buna ziua , sunt pensionar invaliditate gr 3, cu drept de munca 4 ore , pot lucra cu contracte de munca de 4 ore la doua locuri de munca simultan ?(la serviciu si sa spunem la asociatia de bloc ?
va multumesc
Bună ziua! Nu puteți pentru că va ies 8 ore cumulat. Puteți lucra cu norme parțiale dar totalul nu poate depăși jumătate de norma. De exemplu 2 ore la un loc de muncă și 2 la asociația de proprietari.
2+2 = 4