Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, La 3 metri de fereastra apartamentului meu, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, La 3 metri de fereastra apartamentului meu, administratorul ...

Buna ziua,

La 3 metrii de fereastra apartamentului meu, administratorul a pus banci acum multi ani. Dupa pandemie se strang acolo tot felul de persoane, fac galagie si consuma alcool pana la 2-3 noaptea.
Am vorbit cu administratorul despre aceasta problema si a zis ca nu le taie .

Daca problema a persistat, le-am taiat singuri, numai ca vor sa ni le impute in mod abuziv cu unele noi.

Ce putem face?

Multumesc,
Alexandra
Incercati sa vorbiti sa vedeti daca acceta sa le puneti dv pe cele vechi daca le mai aveti si credeti ca ar fi mai ieftin asa.
Cand incercati sa convingeti sa scoata bancile , trebuie sa convingeti restul locatarilor in adunarea generala nu administratorul.
Vorbiti cu presedintele asociatiei de proprietari poate cu ele va intelegeti mai bine.
Daca le montati dv sau ei pe cele vechi sau noi si mai apar copii sau locatarii care deranjeaza apelati direct 112 si se vor invata canu pot sta acolo ca vine politia.