Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Locuitul la bloc
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Locuitul la bloc

Ce pot păți in cel mai rău caz ca și locatar la bloc in cazul in care unii vecini au probleme cu faptul că fac "gălăgie" ?? Au mai tot chemat poliția am mai luat câte o amendă 2 și azi m-am trezit cu o scrisoare pe casa scării cu amenințări din partea lor că vor fi represalii in caz canu mă conformez! Ce se poate întâmpla cel mai rău?
Asociatia de proprietari legal nu are autoritatea si competenta sa dispuna sanctiuni in afara celor legal prevazute de legea asociatiilor de proprietari
Puteti fi sanctionat de catre autoritati in baza plangerii asociatiei de proprietari
Aia intrebam, ce fel de sancțiuni se pot aplica?(dincolo de cele ale asociației)