Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O persoana indiferent cine casatorit sau nu pana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O persoana indiferent cine casatorit sau nu pana traieste are ...

O persoana indiferent cine casatorit sau nu pana traieste are dreptul sa faca ce vrea cu averea lui.Deci poate sa dea cui vrea averea lui ???.Multumesc foarte frumos deja inante daca primesc un raspuns
Cat traieste, Da, dar cu acte notariale, nu doar verbal. Dupa deces, participa la succesiune toti mostenitorii directi.