Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, am si eu o nelamurile ce criterii trebuie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, am si eu o nelamurile ce criterii trebuie sa indeplineasca ...

Buna seara, am si eu o nelamurile ce criterii tr sa indeplineasca gradinita sau cresa pt a putea primi acei bani 1500 care se dau parintilor de la munca? Din ce am inteles ar tr sa fie doar gradinite si crese accreditation de ministerul education. Asa este ? Sau pot fi si ne acreditate? Multumesc!
Sumele achitate de contribuabil pentru plasarea copiilor angajaţilor în unităţi de educaţie timpurie, potrivit reglementărilor legale din domeniul educaţiei naţionale, dar nu mai mult de 1.500 lei/lună pentru fiecare copil ..se mentioneaza in codul fiscal.

In opinia mea, acele unitati trebuie sa fie acreditate.
Asa ma gandeam si eu ! Dar in aceea LG nu am reusit sa imi dau seama daca gradinita tr sa fie sau nu acreditata. Sunt putine unitati care functioneaza cu accreditation
In Codul Fiscal se face referire la ce am postat anterior.
Multumesc!