Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,la locul de munca actual timp de 3 luni am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,la locul de munca actual timp de 3 luni am fost in ...

Buna ziua,la locul de munca actual timp de 3 luni,am fost in pregătire,am stat la locul de munca ,și am învățat dintr o carte,nu am fost la nici un curs.
La sfârșit am primit un act adițional in care scrie că sunt obligata sa stau la locul de munca 3 ani,daca nu, sunt obligata sa plătesc cele trei salarii pe care le am încasat în pregătire,și că eu am făcut în perioada asta un curs,la care am primit și o diploma ,iar firma a suportat pregătirea și deplasarea la curs,ceea ce nu e adevărat,pt că eu nu am fost nicăieri.
Eu am semnat acest act adițional.
Cum pot sa l anulez ?sau sa plec de la acest loc de muncă,și să nu înapoiez nici un ban?pt că nu mi se pare corect.
Aaar, utilizator
Înainte de a semna actul adițional trebuia să vă gândiți mai bine. Acel act poate fi revocat numai și numai prin acordul părților.
Se poate nula in instanta, daca nu ati fost la un curs de formare profesionala ..iar salariile nu le veti returna, ci cel mult cheltuielile legate de formare profesionala.
Cornel Vasile, Consilier juridic