Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Accident in timpul muncii ? Cum se incadreaza ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Accident in timpul muncii ? Cum se incadreaza evenimentul de la locul de munca in cazul in ...

Cum se incadreaza evenimentul de la locul de munca in cazul in care unui angajat, in timpul unei cercetari, din cauza presiunii comisiei de cercetare, i se face rau, ajunge la UPU cu salvarea si este supus procedurilor medicale timp de 6 ore. Se considera eveniment de munca sau in afara muncii?
Definitia torturii este cu totul altceva. Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
si aici: [ link extern ]
Daca aveti probe certe , puteti deschide actiune in instanta.