avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Bună ziua sunt persoana cu handicap accentuat vreau ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Bună ziua sunt persoana cu handicap accentuat vreau sa va întreb ...

Bună ziua sunt persoana cu handicap accentuat vreau sa va întreb ma afectează cu cv căsătoria trebuie să-mi păstrez numele pe care îl am acum?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 12:44, 7 Iunie 2024
Nu vă afectează cu nimic căsătoria, privind încadrarea în grad de handicap.
Dar este bine să mergeți la DGASPC, și să anunțați schimbarea numelui, ca să nu întâmpinați probleme având numele schimbat.

Trebuie să duceți o copie xerox după noul buletin, și una a certificatului de căsătorie.
Ultima modificare: Vineri, 7 Iunie 2024
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere facultate adinamiia adinamiia buna ziua vreau sa ma inscriu la o facultate si am o intrebare eu oficial sunt divortata desi locuiesc impreuna cu sotul si suntem impreuna inca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua,o persoana cu handicap gr.2 accentuat de ani de zile ... doru196 doru196 Buna ziua,o persoana cu handicap gr.2 accentuat de ani de zile e bolnav acuma de cancer .Ce se poate face? Se schimbă gr.handicap? Însoțitor? (vezi toată discuția)
Doua nume de familie, renuntarea la unul dintre ele GirgaDragotaMarilena GirgaDragotaMarilena Buna seara, am 22 de ani sunt studenta. In urma casatoriei parintiilor mei, am mostenit 2 nume de familie, deoarece ambii au vrut sa-si partreze numele... Mie ... (vezi toată discuția)