Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale asociatul unic administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

asociatul unic administrator

asociatul unic administrator poate fi angajat al firmei pe care o administreaza?
Exista o alta solutie: Societatea sa desemneze un alt administrator, cu puteri limitate, pe o perioada limitata, care va semna contractul de munca din partea angajatorului, iar asociatul unic din partea angajatului.
Astfel nu vor fi probleme la inregistrarea contractulului de munca la ITM.
eu stiu o firma care procedeaza asa
asociatul unic nupoate fi angajat