avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale asociatul unic administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

asociatul unic administrator

asociatul unic administrator poate fi angajat al firmei pe care o administreaza?
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 22:10, 3 Ianuarie 2007
Exista o alta solutie: Societatea sa desemneze un alt administrator, cu puteri limitate, pe o perioada limitata, care va semna contractul de munca din partea angajatorului, iar asociatul unic din partea angajatului.
Astfel nu vor fi probleme la inregistrarea contractulului de munca la ITM.
eu stiu o firma care procedeaza asa
asociatul unic nupoate fi angajat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poti fi angajatul propriei firme unde esti asociat unic? as vrea sa stiu daca ma pot angaja cu carte de munca la societatea unde eu sunt actionar unic. (vezi toată discuția)
Srl asociat unic . adaugare administrator cu puteri limitate Pulux Pulux Buna ziua, Pentru un SRL cu asociat unic, as dori sa adaug un administrator, cu puteri limitate si remuneratie 0. 1. Eu ca asociat unic, trebuie sa ma ... (vezi toată discuția)
Asociat-unic gazdatunde gazdatunde Buna ziua! Am o intrebare, un asociat-unic poate sa lucreze la firma, fara sa fie angajat? De la ITM au zis ca tebuie sa fie angajat cu contact de munca! Va ... (vezi toată discuția)